Інтимна близькість – важлива частина людського життя, здатна приносити неймовірне задоволення та зміцнювати стосунки. Однак не завжди все йде гладко. Однією з найчастіших проблем, з якою стикаються пари, є нестача природної змазки. На щастя, на сайті http://black-bunny.com.ua/lubrykanty/ можна знайти багатий вибір медичних лубрикантів та змазок на різній основі. Але як вибрати правильний продукт і в чому їхні особливості? Давайте розбиратися.

Що таке лубриканти?

Лубриканти – це засоби, призначені для зменшення тертя та підвищення комфорту під час сексуальної активності. Вони можуть використовуватися як для вагінального, так і для анального сексу, а також при мастурбації або використанні секс-іграшок.

Види лубрикантів

Існує кілька основних типів лубрикантів, кожен з яких має свої переваги та особливості:

Лубриканти на водній основі

 • Безпечні для використання з презервативами та секс-іграшками.
 • Легко змиваються водою.
 • Не залишають слідів на одязі та постільній білизні.
 • Можуть швидко висихати, вимагаючи повторного нанесення.

Лубриканти на силіконовій основі

 • Довше зберігають свої властивості, не висихають.
 • Ідеальні для використання у воді (душ, ванна, басейн).
 • Можуть залишати плями на тканині.
 • Не рекомендуються для використання з секс-іграшками з силікону.

Лубриканти на масляній основі

 • Відмінно підходять для масажу та довгих сексуальних сесій.
 • Забезпечують тривале зволоження.
 • Можуть руйнувати латекс, роблячи їх несумісними з презервативами.
 • Важко змиваються і можуть залишати сліди.

Навіщо потрібні лубриканти?

Використання лубрикантів має багато переваг:

 • Збільшення комфорту: Лубриканти знижують тертя, запобігаючи подразненню та дискомфорту.
 • Підвищення задоволення: Змазка може посилити відчуття та зробити секс більш приємним.
 • Профілактика травм: Нестача природної змазки може призвести до мікротравм і розривів шкіри.
 • Поліпшення сексуального життя: Лубриканти допомагають експериментувати та відкривати нові горизонти в сексуальних стосунках.

Як вибрати лубрикант?

При виборі лубриканта важливо враховувати кілька факторів:

Тип основи Вибір між водною, силіконовою або масляною основою залежить від ваших вподобань та ситуації. Для щоденного використання та сумісності з презервативами та секс-іграшками краще підходять водні лубриканти. Силіконові ідеальні для тривалих сесій та водних процедур, а масляні – для масажу та тих, хто не використовує латексні презервативи.

Аромат і смак Деякі лубриканти містять ароматизатори та підсолоджувачі. Це може бути корисно для орального сексу, але важливо переконатися, що у вас немає алергії на ці добавки.

Склад і гіпоалергенність Особливу увагу варто приділити складу лубриканта. Уникайте продуктів з парабенами, гліцерином та іншими потенційно подразливими компонентами. Гіпоалергенні варіанти будуть безпечнішими для людей з чутливою шкірою.

Особливості застосування

Сумісність з презервативами При використанні презервативів обирайте лубриканти на водній або силіконовій основі. Масляні змазки можуть зруйнувати латекс і знизити ефективність презерватива.

Сумісність з секс-іграшками Якщо ви використовуєте секс-іграшки, важливо пам'ятати, що силіконові лубриканти можуть пошкодити іграшки з силікону. У цьому випадку краще використовувати лубриканти на водній основі.

Вагінальне та анальне використання Для анального сексу важливо обирати більш густі та щільні лубриканти, оскільки анальна область не виділяє природну змазку. Деякі лубриканти спеціально розроблені для цього і можуть містити антисептичні добавки для запобігання інфекціям.

Лубриканти та здоров'я

Вплив на мікрофлору Деякі лубриканти можуть впливати на вагінальну мікрофлору. Наприклад, продукти з гліцерином можуть сприяти розвитку дріжджових інфекцій. Тому важливо обирати лубриканти, розроблені з урахуванням здоров'я інтимної зони.

Алергічні реакції Якщо у вас схильність до алергій, обирайте гіпоалергенні лубриканти без ароматизаторів та барвників. Перевірте склад на наявність потенційних алергенів і проведіть тест на невеликій ділянці шкіри перед використанням.

Цікаві факти про лубриканти

 • Історія: Лубриканти використовували ще в Стародавній Греції та Римі. Тоді для цього застосовували оливкову олію.
 • Космічні технології: Силіконові лубриканти спочатку розроблялися для аерокосмічної промисловості, а згодом знайшли застосування в інтимній сфері.
 • Фантазії: Деякі лубриканти мають розігріваючий або охолоджуючий ефект, додаючи нові відчуття.

Слизько і безпечно!

Використання лубрикантів може суттєво покращити якість сексуального життя, зробивши її більш комфортною та приємною. Важливо правильно обирати продукт, враховуючи свої потреби та особливості організму. Не бійтеся експериментувати і пробувати нові варіанти – адже задоволення та комфорт мають бути на першому місці!